Co kraj, to obyczaj - relacja z VII spotkania młodzieżowego.

VII spotkanie młodzieżowe już za nami

Dnia 19 października 2012 roku w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie odbyło się już VII spotkanie przedstawicieli szkolnych kół PTTK, organizatorów i sympatyków turystyki. W spotkaniu wzięło udział 89 uczniów, przedstawicieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego. Organizatorem spotkania była Oddziałowa Komisja Turystyki Młodzieżowej PTTK przy oddziale PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie. Spotkanie odbywało się pod hasłem: „Co kraj to obyczaj”. Uczniowie z opiekunami wysłuchali bardzo ciekawej prelekcji pt.”Myanmar – kraj niepodobny do innych” Wincentego Dończyka – podróżnika po świecie i członka Klubu Górskiego „ORNAK”. Prelegent zapoznał zgromadzonych z życiem codziennym, obyczajami , kulturą oraz religią Birmy (obecna nazwa Myanmar). Swoją wypowiedź uzupełniał ciekawą dokumentacją fotograficzną. Dzielił się ze słuchaczami swoimi przeżyciami i spostrzeżeniami z pobytu w tym tak odległym i mało nam znanym kraju Azji Południowo- Wschodniej.

Młodzież została poinformowana o najbliższych rajdach turystycznych organizowanych przez PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej. Przedstawiono również program rajdowy na nowy 2013 rok. Z ofertę rajdową zapoznał zgromadzonych prezes PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej Krystian Grajczak.

Kolejne spotkanie turystyczne zaplanowano w miesiącu kwietniu 2013 roku, na które serdecznie zapraszamy.

Ewa Bosacka- wiceprzewodnicząca Komisji Turystyki Młodzieżowej PTTK przy Oddziale Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie