V Rajd „Na rozpoczęcie sezonu rowerowego”

sobota, 5.04.2014
V Rajd „Na rozpoczęcie sezonu rowerowego”

Sprawozdanie z Rajdu

Dnia 5 kwietnia 2014 r. odbył się V Rajd „Na rozpoczęcie sezonu rowerowego” z metą w gościnnym Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Szczytnikach Duchownych. Dzień przywitał nas chłodem, wiatrem i zachmurzonym niebem. Uczestnicy, których na starcie zebrało się 55 do mety mogli dotrzeć wybierając jedną z dwóch tras. Trasa I liczyła ok. 38 km i wiodła przez Strzyżewo Kościelne – Lulkowo –Jankowo Dolne a trasa II zdecydowanie krótsza wiodła przez Wełnicę i Jankówko.

W rajdzie brali udział przedstawiciele szkół podstawowych nr 3 i 8, gimnazjum nr 2, Stowarzyszenia Rodzice Dzieciom, niezawodni przyjaciele z PKP oraz wielu indywidualnych rowerzystów.

Do mety nie dotarli jednak wszyscy. Los spłatał figla i jednego z uczestników z trasy musiał na metę dowieźć serwis techniczny.

Na mecie po słodkiej konsumpcji rozegrane zostały konkursy w których chętnie wzięła udział młodzież szkolna. Rywalizacja była zacięta, towarzyszyło jej wiele emocji i śmiechu. Uczestniczący w konkursach musieli wykazać się sprytem, zwinnością i szybkością. W trzech konkurencjach największą liczbę punktów – 40 zdobył Nowak Stanisław SP nr 3, na drugim miejscu z taką sama liczbą punktów uplasowali się Nowakowski Dariusz i Nowakowski Julian z SP nr 3, IV miejsce i 31 punktów zdobył Kaczmar Michał SP nr 8, piąte miejsce przypadło Sypniewskiemu Filipowi z rezultatem 29 punktów z SRD, VI ostatnie nagrodzone miejsce i 29 punktów zdobyła Kwiatkowska Klaudia reprezentantka SP nr 3.

Wręczaniu nagród przyglądało się słoneczko, które nieśmiało wychodziło zza chmur i towarzyszyło w drodze powrotnej.

Wszystkim, którzy brali udział w Naszym rajdzie serdecznie dziękuję, a tych którzy nie dotarli zachęcam do aktywnego wypoczynku i zapraszam na następne imprezy organizowane przez PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej – najbliższa odbędzie się 10 maja 2014 r. XXI Rajd „Śladami Starej Baśni”.

Korzystając z okazji pragnę również podziękować członkom komitetu organizacyjnego za zaangażowanie i sprawną realizację powyższego przedsięwzięcia oraz stworzenie miłej atmosfery.

Komandor rajdu
Katarzyna Drygała

Zdjęcia z aparatu Szymona Manteya i Pawła Głowackiego

Cel Rajdu

zapoznanie uczestników rajdu z walorami krajoznawczo-turystycznymi Gniezna i okolic, upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa.

Oddziałowa Komisja Turystyki Rowerowej PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie
Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Szczytnikach Duchownych im. ks. Jana Twardowskiego

Rajd wspiera

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego

Komitet organizacyjny

Komandor rajdu: Katarzyna Drygała
Z-ca komandora: Paweł Kubasik
Sekretariat: Ewa Bosacka
Obsługa rajdu: Magdalena Kubasik, Krystyna Sarnowska, Małgorzata Drewek, Krzysztof Kaźmierski, Szymon Mantey, Paweł Głowacki

1. Trasy rajdowe:
    1. Gniezno – Strzyżewo Kościelne – Strzyżewo Paczkowe – Lulkowo – Jankowo Dolne PKP – Kalina – Lubochnia - Szczytniki Duchowne (meta rajdu) – Gniezno (powrót ul. Wierzbiczany) (38 km)
      Start: Gniezno, os. Jagiellońskie (plac przy Poczcie Polskiej) – godz. 10.00
      Kierownik trasy: Paweł Kubasik, Krystyna Sarnowska
      Czas przejazdu około 2 godzin.
    2. Gniezno – Wełnica – Jankówko – Wierzbiczany – Szczytniki Duchowne (meta rajdu) – Gniezno (powrót ul. Wierzbiczany) (18 km)
      Start: Gniezno, os. Jagiellońskie (plac przy Poczcie Polskiej) – godz. 10.00
      Kierownik trasy: Krzysztof Kaźmierski, Małgorzata Drewek
      Czas przejazdu około 1,5 – 2 godzin.
    3. Dopuszcza się przebycie tras dowolnych, pod warunkiem zgłoszenia drużyny z opiekunem. Organizatorzy nie obsługują tych tras.
  2. Warunki uczestnictwa: w rajdzie mogą brać udział drużyny 5-10 osobowe (1 opiekun na drużynę) oraz turyści indywidualni. Uczestnicy niepełnoletni mogą brać udział wyłącznie z opiekunem - osobą dorosłą. Wymaga się przestrzegania „Karty Turysty”. Obowiązek i koszty ubezpieczenia spoczywają na uczestnikach. Za wszelkie wypadki i szkody zaistniałe w trakcie rajdu z winy uczestników, odpowiedzialność prawną i materialną ponoszą uczestnicy i instytucje zgłaszające.
  3. Wyposażenie: uczestników rajdu obowiązuje posiadanie stosownego do pory roku ubioru, rower musi być sprawny pod względem wymagań przepisów ruchu drogowego. Drużyna powinna posiadać apteczkę oraz zestaw naprawczy (klucze, dętkę, łatki itp.).
  4. Zgłoszenia należy wysłać na adres: biuro@gniezno.pttk.pl na kartach zgłoszeń z podaniem nazwisk uczestników oraz kierownika drużyny. Opłata za rajd wynosi 8,00 zł od osoby i będzie pobierana w dniach 1-2 kwietnia 2014 w Biurze Turystycznym „Edwardo”, ul. Warszawska w godz. 12.00 – 16.00. Termin zgłoszeń i opłacenia wpisowego upływa dnia 02 kwietnia 2014 r. o godz. 16.00.
    Kontakt: Katarzyna D. tel. 606-966-112.
    Brak wpłaty w określonym terminie nie gwarantuje otrzymania pełnych świadczeń.
  5. Uprawnienia uczestników:
    • znaczek rajdowy,
    • posiłek turystyczny,
    • punkty do KOT,
    • stempel okolicznościowy,
    • prawo do udziału w konkursach z nagrodami.
  6. Obowiązki uczestników:
    • przestrzeganie przepisów ruchu drogowego,
    • stosowania się do uwag i wskazówek prowadzącego rajd,
    • nie wyprzedzania prowadzącego rajdu,
    • poinformowanie prowadzącego o rezygnacji z rajdu lub, zamiarze odłączenia się od grupy, udzielenia pomocy innym uczestnikom rajdu w razie awarii lub wypadku.
  7. Zaleca się używanie kasku i kamizelki odblaskowej.
  8. Meta rajdu będzie zlokalizowana na terenie Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Szczytnikach Duchownych im. ks. Jana Twardowskiego i czynna w godz. 11.30-15.00.
  9. Postanowienia końcowe : Rajd odbędzie się bez względu na pogodę. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatorów rajdu.
  10. Informacje na temat rajdu można znaleźć na stronach internetowych: www.ornak.eu, www.gniezno.pttk.pl

Serdecznie zapraszamy!

Pliki: