VI Rajd Mikołajkowy

sobota, 7.12.2013

Sprawozdanie z Rajdu

Tegoroczny VI Rajd o/PTTK Gniezno zorganizował w oparciu o jedną trasę pieszą z możliwością jej skrócenia. Trasa licząca prawie 11 km wiodła z os. Grunwaldzkiego przez lasy na pd. od miasta, do budynku parafii pw. Matki Zbawiciela (TCL). Prowadzili ją kol: Ewa Bosacka, Marek Wojciechowski i Krystian Grajczak. Wersję skróconą trasy (dla młodszych uczestników) prowadzili kol: Jarek Górny i Jurek Wojciak.

W zasadzie Rajd byłby bez historii, gdyby nie huragan „Ksawery”. Zdjęcia kol. Violetty Nowaczyk pokazują jakie to było wędrowanie… Dla porządku dodać należy, że ponad połowa zgłoszonych młodych uczestników zrezygnowała z tegorocznego Rajdu. Ale ponad 80 dzieci i młodzieży nie przestraszyła się śniegu i wiatru. Forsowanie zasp i głębokiego śniegu też ma swoje uroki! Razem z organizatorami w rajdzie wzięło udział 100 osób.

Na mecie uczestnicy posilili się grzaną kiełbasą i herbatką przygotowaną przez p. Ulę, a sponsor kol. Polański (BT „Edwardo”) częstował czekoladkami. Każdy otrzymał okolicznościowy znaczek, a kol. Mirek Tomaszewski potwierdzał przebyte trasy. Tradycyjnie przeprowadzono też dwukrotnie konkurs o św. Mikołaju i imieniu Mikołaj. Zwyciężyli w nich: Ania Hutek (SP 9 Gniezno) i Ola Piasecka (I LO Gniezno). Drugie miejsca zajęli: Marta Mardas (SP 9) i Marta Wower (GS „Rodzice Dzieciom”). Trzecie miejsca natomiast: Szymon Bereźnicki (GS „Rodzice Dzieciom”) i Damian Zajączkowski (SP 9). Nagrodami były materiały promujące turystykę i region wielkopolski.

Rozdzielono zamówione wcześniej 50 bombek choinkowych z wypisanymi imionami. Najliczniej stawili się uczniowie z SP 8 w Gnieźnie oraz z Gimnazjum w Szczytnikach Duchownych. Organizatorzy dziękują za pomoc w przeprowadzeniu Rajdu ks. Konstantemu Mrozkowi i p. Urszuli z parafii pw. Matki Zbawiciela, Sklepowi i Hurtowni „Oficyna” Z. Zgorzelskiego i BT „Edwardo” z Gniezna. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Rajdu i zapraszamy na najbliższy XII Rajd Powstania Wielkopolskiego z metą w Trzemesznie.
Kierownik VI Rajdu Tadeusz Gajda.

1. Cele rajdu:
    - upowszechnienie idei turystyki i krajoznawstwa.
  2. Komitet Organizacyjny Rajdu:
    • Komandor rajdu: Tadeusz Gajda
    • Sekretariat: Maria Gajda, Małgorzata Kowalczyk
    • Kierownictwo mety: Elżbieta Ewiak
    • Punkt weryfikacyjny: Mirosław Tomaszewski
  3. Organizator rajdu: Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie, Towarzystwo Czytelni Ludowych w Gnieźnie, Klub Górski PTTK „Ornak” im. ks. T. Hanelta, Sklep i Hurtownia Artykułów Papierniczych Szkolnych i Biurowych „Oficyna” s. c.
  4. Trasy rajdowe:
    1. Plac przed kościołem pw. Chrystusa Wieczystego Kapłana (os. Grunwaldzkie) - Las Jelonek - Las Miejski - Kokoszki - Dalki TCL(10,5 km)
      Start: Plac przed kościołem pw. Chrystusa Wieczystego Kapłana (os. Grunwaldzkie) - godz. 9.00
      Kierownik trasy: Ewa Bosacka, Jarosław Górny, Krystian Grajczak, Katarzyna Grzesiak, Henryk Karasiewicz.
    2. Dopuszcza się przebycie tras dowolnych. Organizatorzy nie obsługują tych tras.
  5. Warunki uczestnictwa: w rajdzie mogą brać udział drużyny 5-10 osobowe oraz turyści indywidualni. Uczestnicy niepełnoletni mogą brać udział wraz z opiekunem - osobą dorosłą. Każdy uczestnik powinien posiadać widoczny element stroju św. Mikołaja. Wymaga się przestrzegania „Karty Turysty”. Obowiązek i koszty ubezpieczenia spoczywają na uczestnikach. Za wszelkie wypadki i szkody zaistniałe w trakcie rajdu z winy uczestników, odpowiedzialność prawną i materialną ponoszą uczestnicy i instytucje zgłaszające.
  6. Wyposażenie: uczestników rajdu obowiązuje posiadanie stosownego do pory roku obuwia i ubioru. Drużyna powinna posiadać apteczkę.
  7. Zgłoszenia należy wysłać pod adresem: biuro@gniezno.pttk.pl na kartach zgłoszeń z podaniem numeru trasy, nazwisk uczestników oraz kierownika drużyny. Opłata za rajd wynosi 7,00 zł od osoby. Termin zgłoszeń do dnia 5 grudnia 2013 r. do godziny 13.00.
    Chętni mogą zamawiać bombki choinkowe z wypisanym własnym imieniem (śr. 81 cena: 6,50 zł; śr 100 cena: 7,00 zł;), zamówienia proszę przesyłać na osobnych formularzach (kolor, wielkość, imię, nazwa instytucji zgłaszającej) do dnia 28 listopada 2013 r. Wpłaty będą przyjmowane w dniu 28 listopada w godzinach 10.00-14.00 w Agencji Turystycznej „Edwardo” - ul. Warszawska 30a. Kontakt Maria Gajda tel. 601252913.
  8. Uprawnienia uczestników: posiłek rajdowy, znaczek rajdowy, punkty do OTP, udział: w konkursach na najciekawszy strój św. Mikołaja i najciekawszą podobiznę Mikołaja wykonaną dowolną techniką.
  9. Meta rajdu będzie zlokalizowana na terenie Towarzystwa Czytelni Ludowych przy ul. ks. Antoniego Ludwiczaka 20 w Gnieźnie i czynna w godz. 11.00-13.00.

Serdecznie Zapraszamy

Pliki: